Ubuntu 10.04 vadovas pradedantiems

Posted by Paulius on 2011 Liepa 31 under Atviras kodas, Laisvoji programinė įranga, Ubuntu | Perskaityk pirmą komentarą

Nors Ubuntu 10.04 vadovo vertimas senai užbaigtas ir išbaigtas, bet manau mažai kas tai žino. Oficialiai vadovą galite parsisiųsti iš http://ubuntu-manual.org/downloads puslapio, pasirinkę  „Getting Started with Ubuntu 10.04 (Second Edition)“ leidimą ir lietuvių kalbą. Be to yra galimybė parsisiųsti ir spausdinimui tinkamesnę versiją. Tikslios nuorodos – Skaitymui ekrane, Spausdinimui.

Tikiuosi kažkam vadovas bus naudinga medžiaga ir geri pirmieji žingsniai susipažįstant su laisvąją programinę įrangą. Visi norintys prisidėti prie tolimesnių leidimų galite tiesiai kreiptis į Vytautą info@infosoft.lt.

Ubuntu 10.04 lietuviško vadovo Beta

Posted by Paulius on 2010 Gruodis 30 under Atviras kodas, Knygos, Ubuntu | Komentarų (3)

Metų pabaigoje noriu pasidžiaugti, kad prieš 231 dienas mano inicijuotas Ubuntu 10.04 pradedančiųjų vadovo vertimas perkopė į Beta versiją (Atsisiųsti PDF formatu).

Pradžioje projekto buvo pritraukta nemažai norinčiu prisidėti, tačiau Vytautas Bačiulis visados buvo kartu ir labiausiai palaikė šio projekto įgyvendinimą. Po Kauno Ubuntu 10.10 release party Jonas Geležis savo iniciatyva daug prisidėjo ir priartino prie šio projekto pabaigos. Taipogi dėkoju Mantui Kriaučiūnui ir Mantui Zimnickui, kurie visados palaikė šios idėjos įgyvendinimą.

Iš Ubuntu Manual komandos norėčiau labiausiai padėkoti Kevin Godby ir Benjamin Humphrey, kurie visados padėjo iškilus problemomis su vertimu ar LaTeX.

Šiems metams manau pakankamai padėkų, taigi darbingų 2011 metų!

Daugiau ubuntu.lt naujienose.

Grįžtam prie planų

Posted by Paulius on 2010 Birželis 13 under Gyvenimas, Ubuntu | Komentarų (7)

Įveikus bakalauro kartelę, laikas grįžti į gan apleistą Ubuntu pradedančiųjų vadovo vertimą. Kaip visados norai dideli, tačiau kartais išlenda ir svarbesnių darbų.

Gaila, kad visi pradžioje pasiryžę prisidėti išsibėgiojo. Tikiuos vėl pavyks pritraukti ir sudominti juos ar kitus šiuo projektu. Vertimo liko gan daug, tėra išversta tik ~30%, t.y. liko 1647 eilutės, tačiau rankų dar nenuleidžiu.

Noriu padėkot iki šiol prisidėjusiems, ypatingai Vytautui Bačiuliui, kuris nuo pradžios įdėjo labai daug laiko bei išvertė http://ubuntu-manual.org. Dar keletą panašių žmonių ir mane užgriuvę darbai nebūtų taip sustabdę šio vadovo vertimo. Kai yra nors minimalus bendruomenės palaikymas, kiekvieną projektą galima įveikti ir turėti gan gerą rezultatą, šiuo atveju jis buvo dingęs.

Visi kas norit pavertėjauti ir turėti „pirmą rimtą Ubuntu pagalbos šaltinį lietuvių kalba“ (sirex) galit sekti šiais kontaktais:

Wiki puslapis
IRC: Freenode serveryje – #ubuntu-manual-lt
el. paštu:
komsas{eta}gmail{taškas}lt

Ubuntu pradedančiųjų vadovo beta!

Posted by Paulius on 2010 Balandis 1 under Atviras kodas, Ubuntu | Perskaityk pirmą komentarą

Šiandien pasirodė Ubuntu 10.04 pradedančiųjų vadovo beta versija. Rašymas baigtas, jis „užšaldomas“, tad vertėjai dabar gali toliau ramiai versti.

Tai pat sudėtos pradinės angliškos ekrano nuotraukos, o lietuviškos bus padarytos su Quickshot programa, kuri buvo sukurta specialiai šiam projektui, kadangi reikės padaryti 50 ekrano nuotraukų, 50 skirtingų kalbų, taigi gaunasi visai nemažai – 2500 nuotraukų.

Pasirodys nauja http://ubuntu-manual.org puslapio versija, kuris taipogi bus išverstas į lietuvių kalbą. Šį vadovą galėsite ne tik skaityti, bet ir klausyti. Pasirodo, kad iki naujo Ubuntu pasirodymo bus išleista nemokama audio knyga. Audio knyga kaip ir Quickshot įrodymai, kad į šį projektą įsitraukė daugybė žmonių iš įvairiausių sričių.

Iki šio leidimo mes spėjome surengti dar vieną susitikimą, kuriame sudalyvavo nauji vertėjai, redaktorius. Visus kviečiu prisidėti prie tolimesnio vadovo vertimo ir turėti ne tik elektroninę vadovo versiją, bet gal ateity ir spausdintą variantą (gal yra norinčiu mus paremti?).

Ubuntu vadovo angliška beta versija (PDF)
Mūsų wiki puslapis
IRC: Freenode serveryje – #ubuntu-manual-lt

Ubuntu 10.04 pradedančiųjų vadovas

Posted by Paulius on 2010 Kovas 14 under Laisvoji programinė įranga, Ubuntu | Komentarų (5)

Praėjo jau mėnuo, nuo to, kai pradėjau burti vertėjų komandą būsimam Ubuntu 10.04 pradedančiųjų vadovui.

Galiu pasidžiaugti, kad jau turime minimalią vertėjų komandą (lyginant su Ispanų ar Vokiečių komandomis), savo wiki puslapį, spėjom padaryti komandos susitikimą ir kas svarbiausia jau galime teigti, kad esam išvertę vadovo įvado ir įdiegimo dalis (pdf versija).

Nesakome, kad šios dalys yra “tobulai” išverstos, tad ateity jos dar keistis. Jeigu turite komentarų/pasiūlymų visados esat laukiami freenode IRC  kanale #ubuntu-manual-lt.

Mielai priimsime visus norinčius prisijungti prie komandos ir prisidėti prie šio vadovo lietuviškos versijos, kartu spėti jį pateikti pilnai išverstą, gražiai suredaguota iki Ubuntu 10.04 pasirodymo. Jeigu šis projektas jus domina, pradžiai siūlau prisijungti prie mūsų IRC kanalo ir susipažinti bei surasti kuo galite prisidėti. Taipogi siūlau perskaityti wiki puslapyje pateiktą informaciją.

Ateity toliau informuosiu apie šio projekto eiga. Laukiu jūsų atsiliepimų.

Ubuntu manual

Posted by Paulius on 2010 Vasaris 11 under Atviras kodas, Ubuntu | Perskaityk pirmą komentarą

Su nauja Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx) versija pasirodys Ubuntu vadovas pradedantiems (“Getting Started with Ubuntu 10.04″). Šiuo metu šis projektas perkopė į Alpha versiją, tad pats laikas prisidėti ir su Ubuntu oficialiu išleidimu turėti vadovo lietuvišką versiją.

Pagrindiniai puslapiai, kuriuos reikėtu žinoti/paskaityti pradedant versti:

Šis projektas padalintas į keturias kūrimo stadijas:

Norint aktyviai sekti projekto eigą galite pasinaudoti visais galimais kontaktais. Manau IRC vienas iš geriausių vietų ieškant atsakymų į iškilusius klausimus.

Tikiuosi, kad per ateinanti Ubuntu realease party Ubuntu bendruomenė galės pasidžiaugti turėdami naujos versijos lietuvišką vadovą.

Tai po gi susidomėjusiems verta paskaityti interviu su projekto vadovu Benjamin Humphrey.

LPĮ #5

Posted by Paulius on 2010 Sausis 4 under Atviras kodas, Laisvoji programinė įranga, Ubuntu | Perskaityk pirmą komentarą

  • Prieš naujus metus dažnai pasirodantys straipsniai apie svarbiausius įvykius Linux istorijoje, šis man patiko.
  • Straipsnis kaip sukonfigūruoti “realaus laiko” garso įrašų studiją ant Linux. Su šią tema teko susitik vienam iš Ubuntu release party, tada apie Linux real-time branduolį pirmą kartą išgirdau. Sužinojau, kad muzikoje susijusioje su kompiuterių yra svarbus kuo mažesnis garso vėlavimas.
  • Naudojantiems Ubuntu ir Gimp`ą ir norintiems išbandyti naujausią Gimp`o 2.7 versiją su nauju vieno lango būdų (single-window mode) galite pasinaudoti šiuo straipsniu. Aš išbandžiau ir supratau, kad šis būdas pravartus tik ilgai dirbusiems su Photoshop`u.
  • 10 klausimų verslui, kuriuos reikėtu užduoti renkantis atviro kodo programinę įrangą. Nekreipiant dėmesio į straipsnį galiu teigti, kad pasirinkus laisvąją programinę įrangą vienas iš svarbiausių ir dažnai neįvertinamų naudų – Laisvė. Pradžioje sunku suprasti jos naudą, bet sutaupius 10 000 litų neperkant licencijų ar palyginus LPĮ pritaikymo kaštus savo verslo procesams su uždaro kodo alternatyvomis, šį laisvė greit įstringa galvoje.
  • Dažnai pasitaikančios klaidingos nuomonės apie laisvąją ar atviro kodo programinę įrangą.

Lietuviškame Linux News sužinojau apie namų interjero dizainui kurti skirtą paprastą ir man patikusią programą Sweet Home 3D. Manau jinai verta dėmesio, kam domina ši sritis arba tiesiog norite greitai pastatyt ir įsirengt savo svajonių namą.

LPĮ #4

Posted by Paulius on 2009 Gruodis 19 under Atviras kodas, Laisvoji programinė įranga, Ubuntu | Perskaityk pirmą komentarą

Truputėli ne į LPĮ temą. Mėgstu turėti gražų ir “šviežia” darbastalį. Kaip žinia profesija priverčia į jį dažnai žiūrėti, tad radau keletą minimalistinių darbastalių. Ir vieną iš jų (Ubuntu tema) patiko, bet teko invertuot spalvas.

Visus su artėjančiom Kalėdom.

LPĮ #3

Posted by Paulius on 2009 Gruodis 3 under Atviras kodas, Laisvoji programinė įranga, Ubuntu | Komentarų (2)

Artėjant studentiškajai sesijai pradedam rūpintis dar nepradėtais rašyti kursiniais ir kitais galvos skausmais, taigi RSS srauto skaitymas trumpam atidedamas šalin. Keletą nuorodų tavo dėmesiui:

  • Po šio Hugo įrašo sužinojau, kad galima skambint iš Empathy į Windowuose naudojamą Gmail`ą ir turėti garsą bei vaizdą. Aišku iškarto išbandžiau ir viskas veikė, kaip ir paminėta. Taigi atviras XMPP protokolas vis daugiau naudojamas populiariuose puslapiuose.
  • Pamąstymai apie Gimp pašalinimą iš Ubuntu 10.04 versijos bei apie alternatyvas, kurios atliktu nuotraukų redagavimo, koregavimo funkcijas.
  • Neseniai išleistos Linux Mint 8 versijos išsamesnė apžvalga.

LPĮ #2

Posted by Paulius on 2009 Lapkritis 17 under Atviras kodas, Laisvoji programinė įranga | Komentarų (2)